/ czerwiec 10, 2019/ Aktualności

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Izabela Kycia – klasa IV została wyróżniona w prestiżowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny”. Ten znany na całym świecie konkurs przeprowadzany jest co roku, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu oraz są doskonałą formą popularyzacji matematyki.

W naszej szkole w konkursie wzięło udział 13 uczniów w następujących kategoriach:

  • Maluch: 6 uczniów klasy czwartej
  • Beniamin: 5 uczniów z klasy piątej i szóstej
  • Kadet: 2 uczniów z klasy siódmej i ósmej

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Do konkursu przygotowywała Izę pani Urszula Kotulska. Gratulujemy, zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!