/ czerwiec 4, 2019/ Aktualności

Uczniowie SP w Dąbrowicy z wielkim zainteresowaniem przystąpili do eliminacji szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju była m.in. popularyzacja wśród uczniów i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Wzorem lat ubiegłych pierwszy etap kwalifikacyjny turnieju przeprowadzony został w szkole przez Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kuryłówce.

Uczniowie kl. V Paweł Gorzelnik i Jakub Kotulski wykazali się dużą wiedzą o tematyce pożarniczej i zakwalifikowali się do etapu gminnego, który odbył się 5 kwietnia 2019 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuryłówce.

Również Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” od wielu lat wpisuje się w kalendarz naszych ważnych szkolnych wydarzeń. Na etapie szkolnym konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy konkursu w różnych kategoriach wiekowych wykonali wiele ciekawych prac. W wyniku eliminacji gminnych do etapu powiatowego zakwalifikowano 10 prac dzieci i uczniów naszej szkoły. Autorami tych prac w grupie dzieci przedszkolnych byli: Zuzanna Szpetnar, Natalia Szpyt, Oliwia Mazur, Jan Czarniecki i Franciszek Kłos a także Robert Gruca z kl. I, Wiktoria Frel z kl. II, Mariusz Zwoliński z kl. IV, Mateusz Gajewski z kl. V i Julia Goch z kl. VIII.

Po dokonaniu oceny prac przez komisję na etapie powiatowym okazało się , że w grupie dzieci przedszkolnych Zuzanna Szpetnar zajęła II miejsce, a III miejsce zdobyli: Natalia Szpyt i Jan Czarniecki. Natomiast w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum III miejsce zajęła Julia Goch. Zwycięzcy podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbyło się w dniu 8 maja 2019 r. w KP PSP w Leżajsku otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody.

Widzimy w naszej szkole duże zainteresowanie dzieci i młodzieży zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej i liczymy na ich udział w następnych tego typu turniejach i konkursach.