/ marzec 14, 2017/ Aktualności

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Tego samego dnia w kościele katolickim obchodzi się dzień świętego Walentego (stąd nazwa). Zwyczajem tego szczególnego dnia jest wysyłanie listów zawierających wyznanie miłości – często pisane wierszem, czy obdarowywanie ukochanej osoby upominkiem. 

W Polsce „Walentynki” popularność uzyskały w latach 90 XX wieku, choć obchodzone były w Europie od średniowiecza. W naszej szkole również w tym dniu było wyjątkowo. Rankiem przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego roznosiły szczęśliwcom pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy nie zdążyli napisać kartki wybrańcom swojego serca, mogli wyrazić swoje uczucia i sympatie publicznie, na Szkolnej Tablicy Życzeń. Nie zabrakło na niej miłych słów czy wierszy.

Ponadto w tym dniu został rozstrzygnięty „Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową” . Wzięli w nim udział uczniowie klas I –VI. Piękne pocztówki wykonane przez uczniów zdobiły długo hol szkoły. Laureatom konkursu obdarowanym nagrodami –  gratulujemy!