/ luty 13, 2017/ Aktualności

W ramach edukacji teatralnej uczniowie klas IV – VI wraz  z opiekunami panią Haliną Kycia i panią Elżbietą Darnia udali się do MCK w Leżajsku na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Przedstawienie powstało na podstawie znanej i lubianej książki J. J. Sempe i R. Goscinnego o zabawnych przygodach małego chłopca i jego kolegów.

Spektakl „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” zabrał widzów w ekscytującą podróż, która wydarzyła się w zwyczajny szkolny dzień. Perypetie bohaterów odzwierciedlały wesołe przygody widzów, doświadczenia i problemy z jakimi przychodzi im się zmierzyć każdego dnia. Przygody Mikołajka i jego przyjaciół skłaniały również do refleksji nad własnym zachowaniem. Pokazały, jak ważna jest w życiu prawdziwa przyjaźń; uczyły odpowiedzialności i lojalności, ukazywały jak ważne są marzenia oraz dążenie do ich realizacji.

Humorystyczna fabuła, bogata scenografia i oprawa muzyczna oraz efekty specjalne sprawiły, że młodzież z zainteresowaniem śledziła losy bohaterów.