/ październik 12, 2016/ Aktualności

 

Z okazji Dnia Chłopaka życzmy wszystkim Panom i Chłopcom, śmiałości w dążeniu do własnych celów, odwagi w kroczeniu swoją drogą i wytrwałości w każdym działaniu.

 

Jak co roku w naszej szkole, według Kalendarza imprez i uroczystości odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczęta z radością przygotowały część artystyczną dla naszych Panów i Chłopców z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy VI Eryka Król, a gimnazjalistki pod kierunkiem Kingi Zacharyasz zapewniły oprawę muzyczną, prezentując swe umiejętności wokalne oraz grę na gitarze, klarnecie i saksofonie.

Uczennice zaprezentowały wiersze, zarówno te poważne jak i humorystyczne, odszukały znaczenie imion każdego Pana i kolegi. Wszyscy mogli się dowiedzieć czegoś ciekawego na swój temat. Gimnazjalistki przedstawiły scenkę humorystyczną  obrazującą życie piłkarza       i jego rodziny. Dobry humor i wspaniała gra aktorska dziewcząt wzbudziły salwy śmiechu wśród widowni. W inny nastrój wprowadziła widzów Martyna Łoś, która zaśpiewała piękną   i nostalgiczną piosenkę ,,Boże, daj mi chłopaka”. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem wspólnego ,,Sto lat” przy akompaniamencie, wykonanym mistrzowsko na saksofonie przez Erykę Król  oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich chłopców.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie Zofia Frączek-Skwara i Elżbieta Darnia.