/ marzec 29, 2016/ Aktualności

W różnych regionach Polski dzieci spędzają Wielkanoc na swój osobliwy sposób. Wszędzie jednak nie mogą się doczekać tych świąt i związanych z nimi radości, kolorowych pisanek, czekoladowych zajączków i puszystych kurczaczków.

Nasze przedszkolaki poczuły radosny czas oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy podczas przygotowań przepięknej pisanki, która była pracą na konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” ogłoszoną przez „Moje Bambino”.  Każde dziecko uwielbia, gdy może ozdobić jajka według własnych pomysłów i uznania, bo wybór jest ogromny, a i pomysłów  nie brakuje. Nasza przedszkolna pisanka została ozdobiona farbami plakatowymi, kwiatuszkami i listeczkami, a pracę dzieci ułatwiły  przybory z Bambino (farby, klej czarodziejski, kredki, nożyczki, flamastry).

 

Ozdabianie pisanek wielkanocnych jest wspaniałą polską tradycją, którą warto i trzeba kultywować. Malowanie jaj sprawia radość wszystkim – dorosłym oraz dzieciom, a koszyk wielkanocny bez pisanek traci swój urok. Pisanka przedszkolaków dla nas jest najpiękniejsza, bo wykonana podczas twórczych zajęć grupowych i według własnych pomysłów, a co najważniejsze widać było, że dzieci miały radość  podczas jej tworzenia. Przedszkolna pisanka stanowiła dekorację świątecznego spotkania całej szkolnej społeczności.

Wesołego Alleluja życzyły przedszkolaki z oddziału  wraz ze swoją wychowawczynią.