/ kwiecień 21, 2015/ Biblioteka

23 kwietnia obchodzimy  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku, a w Polsce od 2007 roku.

    Biblioteka szkolna w związku z  obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprasza do udziału w zajęciach  Klubu Motyli Książkowych.

 

Idzie, idzie wieść po świecie, że spotkanie w bibliotece.

Klub Motyli otwieramy – na zabawę zapraszamy!

Na czytanie, rysowanie, wyklejanie i śpiewanie.

Zapraszamy Was radośnie, nasi Motylkowi goście.

Przylatujcie więc z pośpiechem, powitamy Was uśmiechem.

 

W bibliotece szkolnej organizowane są spotkania z książką,
podczas których czytana jest dziecięca literatura i odbywają się twórcze zajęcia artystyczne.

 Zostań MOTYLEM książkowym! Przyjdź do biblioteki!

Zapraszam serdecznie – nauczyciel bibliotekarz

 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie 23 kwietnia jest w hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.