/ listopad 6, 2014/ Punkt przedszkolny

W dniu 24 września 2014r. w ramach realizacji projektu „Przedszkole kluczem do przyszłości”, współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego, zorganizowany został wyjazd edukacyjno-poznawczy dzieci oddziału Zielonych Żabek wraz z opiekunami do Zagrody Edukacyjnej w Cieplicach. Wycieczka była wspaniałą okazją do zapoznania się z lokalną historią terenu oraz ciekawostkami przyrodniczymi, okazała się również przygodą pełną atrakcji  – dzieci zwiedziły zagrodę dla owiec i kóz oraz poznały inne zwierzęta gospodarskie króliki, kury, kaczki, indyki oraz nietypową odmianą kędzierzawych świń węgierskich.

Dodatkową rozrywką podczas wycieczki były warsztaty kulinarne, podczas których przedszkolaki miały okazję do własnoręcznego wypieku ciasteczek, a także zajęcia plastyczno-techniczne, przygotowane przez właścicielkę Zagrody oraz zabawa na wolnym powietrzu.

Dzięki zajęciom prowadzonym blisko natury i ekologii, wyjazd przyczynił się do rozwijania właściwych postaw prozdrowotnych zachęcając do ochrony środowiska naturalnego, co ma odbicie w promowaniu zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat.

W Zagrodzie Edukacyjnej „Międzyczasu”  u wspaniałej organizatorki działań edukacyjno – twórczych Pani Elżbiety Starzak dzieci czuły się fantastycznie. Pani Elżbieta w bardzo przystępny sposób pokazywała, co tak naprawdę znaczy ekologia w zagrodzie, a przede wszystkim jakie znaczenie ma środowisko naturalne, zdrowa żywność zarówno dla zwierząt jak i ludzi.