/ listopad 3, 2014/ Aktualności

„Dziś wyjątek… zamiast pisać wypracowanie, zapraszamy na Pierwszaków ślubowanie”

Wyjątkowa uroczystość pasowania na uczniów klasy I… były wrażenia i emocje, bo to przecież bardzo ważny dzień.

 30 października 2014r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania 22 uczniów klasy pierwszej. Wszystkie dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej. Na swoją uroczystość dzieci zaprosiły dyrektor, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców i wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej.

Jeszcze wczoraj przedszkolaki, a już dziś pierwszaki starały się udowodnić wszystkim zebranym, że zasługują, by pasować ich na uczniów naszej szkoły. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej mogli obserwować jak 11 dziewczynek oraz 11 chłopców śmiało i ciekawie recytuje, a także radośnie i wesoło śpiewa, podrygując rytmicznie. I tylko sami zainteresowani czuli jak mocno biją ich serca, jak bardzo się starają, by podołać wszystkim stawianym przed nimi zadaniom. A zadanie przed nimi nie byle jakie – nauka, solidne i rzetelnie przygotowanie się do wkroczenia w dorosłe życie za kilkanaście lat. Uczennica klasy VI – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kinga Zacharyasz wspomagała naszych najmłodszych uczniów w ich pierwszym scenicznym wspólnym występie.

Pierwszaki – odświętnie ubrane, skupione, a przy tym pogodnie i uśmiechnięte, więc musiało się wszystko udać znakomicie. Dyrektor Szkoły Małgorzata Leja z uśmiechem na twarzy i bez najmniejszej wątpliwości zgodziła się przyjąć wszystkie dzieci do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, bo przecież „dużo już wiecie i do naszej szkoły się garniecie” – mówiła.

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Po usłyszeniu słów ,,pasuję Cię na ucznia i życzę samych sukcesów” i po dotknięciu ,,magicznym ołówkiem” odcisnęli kciuki przy swoim nazwisku na pamiątkowym i wyjątkowym tablo, przygotowanym przez panią wychowawczynię Elżbietę Kryń.

Były również chwile wzruszeń i niejedna łza w oku się zakręciła, gdy pierwszoklasiści wierszem podziękowały swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, bo „To, że jesteśmy uczniami naszym rodzicom zawdzięczamy i z  całego serca głośno wołamy Mamo i Tato – dziękujemy Wam za to.”

To wyjątkowa chwila, którą podkreślił ksiądz Stanisław Sroka katecheta szkolny, błogosławiąc dzieciom, rodzicom i nauczycielom na trudy szkolnej wędrówki. W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane słodyczami, upominkami, kartami pamiątkowymi, dyplomami, maskotkami przygotowanymi przez dzieci z oddziału przedszkolnego „O”, starszych kolegów i koleżanki z klas II i III, dyrektor szkoły i księdza katechetę. Nad całością przygotowań czuwała pani wychowawczyni Elżbieta Kryń, przy wsparciu panie Zofii Fraczek – Skwara.

Pozytywnych emocji było wiele, bo uczniowie klasy pierwszej byli grzeczni i zadowoleni z tak pięknie spędzonego dnia. A i refleksji nie było końca… bo przecież jakiś czas temu do szkoły podstawowej, również w Dąbrowicy chodzili rodzice naszych Pierwszaków i oni też tak niedawno uczniami klasy I. A teraz dla naszych uczniów klasy I jest czas najwspanialszy – czas dzieciństwa i młodości, bo mają wspaniałych i troskliwych rodziców, oddanych nauczycieli i jedno, najważniejsze zadanie – dobrze wykorzystać dany Wam czas.

Dyrektor szkoły życzyła, aby nasze kolejne, ważne „oczka w głowie” – Pierwszaki wspinały się coraz wyżej i wyżej, a w tej wędrówce i poznawaniu otaczającego świata pomocą była nasza  szkoła, jej nauczyciele  i rodziny.

A na podsumowanie spotkania rodzice przygotowali niespodziankę – słodki poczęstunek dla dzieci i nauczycieli.

Co z tych dzieciaków kiedyś wyrośnie…  TRZYMAMY KCIUKI!

Serdeczne podziękowania dla Państwa Zofii i Bogdana Pokrywków z Firmy Handlowej ALFA SAN – Obuwie Leżajsk,  za wsparcie i przekazanie naszym uczniom klasy I ślicznych balerinek dla dziewczynek i wstążek  dla chłopców.

U nas, jak zawsze było wyjątkowo – przekazujemy nasze wyrazy wdzięczności.