/ lipiec 2, 2014/ Punkt przedszkolny

Dzień Dziecka to długo oczekiwane święto przez dzieci z naszej szkoły. W tym dniu nie odbywają się typowe zajęcia lekcyjne i nikt nie jest odpytywany, ponieważ wychowawcy przygotowują dla dzieci atrakcyjne i miłe niespodzianki. Przedszkolaki i młodsze dzieci bawią się w szkole, starsi natomiast wyjeżdżają na ciekawe wycieczki.

 

2 czerwca 2014 r. grupy przedszkolne pod czujnym okiem twórczych wychowawców wzięły udział w zawodach sprawnościowych. Dzieci 3, 4, 5, 6 – letnie zostały podzielone na trzy grupy: czerwonych, żółtych i różowych. W celu szybkiego odnalezienia członków drużyny każde dziecko otrzymało serduszko w odpowiednim kolorze. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach i dzielnie reprezentowały swoje drużyny np. w biegu z jajkiem, tańcu z balonem, toczeniu piłki, tańcu dowolnym. Ile było śmiechu i dopingu wie ten, kto uczestniczył w zabawie. Po wyczerpujących zawodach wszyscy udali się do swoich sal, aby zjeść smaczny poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Zielone Żabki po zjedzeniu pysznych smakołyków miały dużo energii do wspólnych zabaw w sali. Z ogromnym zainteresowaniem włączyły się do zabawy malowanie na wodzie. Pod czujnym okiem nauczycieli zanurzały patyczki w wodzie z farbą olejną i wyczarowywały cudowne obrazy: kolorowe serduszko, chmurkę, gwiazdkę. Ta ciekawa metoda plastyczna sprawiła dzieciom mnóstwo radości i nauczyła zgodnej współpracy.

Ciekawe jakie niespodzianki dla dzieci przygotują wychowawcy w przyszłym roku….