/ maj 30, 2014/ Aktualności

Dzień Dziecka to długo oczekiwane święto przez dzieci z naszej szkoły. W tym dniu nie odbywają się typowe zajęcia lekcyjne i nikt nie jest odpytywany, ponieważ wychowawcy przygotowują dla dzieci atrakcyjne i miłe niespodzianki. Przedszkolaki i młodsze dzieci bawią się w szkole, starsi natomiast wyjeżdżają na ciekawe wycieczki.  

 

2 czerwca 2014r. grupy przedszkolne pod czujnym okiem twórczych wychowawców wzięły udział w zawodach sprawnościowych. Dzieci 3, 4, 5, 6-letnie podzielone na trzy grupy: czerwonych, żółtych i różowych. W celu szybkiego odnalezienia członków drużyny każde dziecko otrzymało serduszko w odpowiednim kolorze. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach i dzielnie reprezentowały swoje drużyny np w biegu z jajkiem, tańcu z balonem, toczeniu piłki, tańcu dowolnym.

Uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców udali się do bazyliki OO Bernardynów w Leżajsku na niecodzienny koncert organowy. Nasi uczniowie mieli możliwość wsłuchania się w  wyjątkowe brzmienie leżajskich organów w równie wyjątkowym wykonaniu. W szkolnym Dniu Dziecka pan Łukasz Piskor, absolwent naszej szkoły, organista w Parafii pod wezwaniem NMP w Sieniawie wykonał specjalny koncert na organach, które zaliczane są do jednych z najlepiej brzmiących w Europie.

 W repertuarze zabrzmiały utwory mistrzów muzyki w kolejności:

 Jan Sebastian Bach – Toccata D-minor

 Franz Schubert – Ale Maria

 Jan Sebastian Bach – Chorał z pasji świętego Mateusza

 Leon Boelluman – Suita Gotycka część Pierwsza Introdukcja – chorał

 Feliks Mendelssohn – Marsz Mendelssohna (Marsz weselny).

 To niezapomniane wrażenia, wyjątkowe święto muzyki i na dodatek w wyjątkowym wykonaniu. 

Następnie przeszli do Muzeum Ziemi Leżajskiej i podziwiali ekspozycję historyczną miasta i regionu oraz ekspozycję etnograficzno – zabawkarską. Kolejnym punktem wycieczki była pizzeria „Kwadrat”, gdzie można było zamówić ulubioną pizzę i bawić się na placu zabaw.

Po powrocie do szkoły i wyczerpujących działaniach wszyscy udali się na smaczny poczęstunek, który przygotowali rodzice.

„Zielone żabki” po zjedzeniu pysznych smakołyków miały dużo energii do wspólnych zabaw w sali. Z ogromnym zainteresowaniem włączyły się do zabawy malowanie na wodzie. Pod okiem nauczycieli zanurzały patyczki w wodzie z farbą olejną i wyczarowywały cudowne obrazy: kolorowe serduszka, chmurki, gwiazdki. Ta ciekawa metoda plastyczna sprawiła dzieciom mnóstwo radości i nauczyła zgodnej współpracy.

Na podsumowanie uczniowie klas starszych brali udział w działaniach rekreacyjno – sportowych w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” przygotowanych przez pana Pawła Deryło.