/ kwiecień 17, 2014/ Aktualności

 

14 kwietnia 2014r. już po raz siódmy w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym starli się najlepsi oratorzy powiatu leżajskiego. Podczas konkursu gawędziarze przedstawiali historie dotyczące obiektów, wydarzeń, bądź postaci związanych z regionem.

Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem: „ZNAKI HISTORII W MOJEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE”.

 

            Konkurs krasomówczy spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników poszczególnych kategorii wiekowych. Każdy miał w nim za zadanie kreatywnie opowiedzieć jedną z dowolnych legend, bądź historii z rejonu powiatu leżajskiego.
Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Andrzej Piecuch – aktor Teatru „Maska” w Rzeszowie, Barbara Tkacz – nauczyciel j. polskiego z Zespołu Szkół w Żołyni, Małgorzata Bucior  – nauczyciel j. polskiego z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Jacek Sało – nauczyciel j. polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, Marek Kogut – wicestarosta leżajski oraz ks. Waldemar Haręza wikary z parafii Grodzisko Dolne.

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu i wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii wiekowych.

Uczennica naszej szkoły Kinga Zacharyasz z kl. V opowiedziała legendę pt. „O pierwszym dąbrowickim kościółku” i wywalczyła III miejsce w kategorii – szkoły podstawowe klasy IV – VI, natomiast uczeń kl. I Hubert Peryga wspaniale zaprezentował się w oracji „Staś Szpetnar z Kolonii Polskiej”.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.