/ marzec 30, 2014/ Aktualności

 

W imieniu Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka przekazujemy treść listu okolicznościowego skierowanego do uczniów klasy VI zdających test podsumowujący sześć lat ich edukacji w szkole podstawowej.

Pamiętajcie, że cała społeczność szkolna również trzyma za Was kciuki. Wykażcie się wiedzą i umiejętnościami. Powodzenia!

 

 

 List do uczniów klas VI Szkół Podstawowych

 Drodzy Uczniowie, Drogie Uczennice

Przed Wami bardzo ważny sprawdzian. Ocenie będą podlegać informacje i wiedza, jaką zdobyliście przez sześć lat nauki w szkole podstawowej. Wyniki tego egzaminu będą także przepustką do wybranego przez Was gimnazjum.

Ostatnie dni przed egzaminem upłyną Wam zapewne na słuchaniu dobrych rad nauczycieli, powtarzaniu wzorów, dat czy przypominaniu sobie przeczytanych lektur. Solidna powtórka jest wskazana. Proszę Was jednak. żebyście się nie przemęczali. Przed samym egzaminem dobrze jest wypocząć. Przyniesie to więcej pożytku niż całonocne powtarzanie. Na sam koniec ilość wiadomości „rośnie” w zastraszającym tempie i niepotrzebnie potęguje stres.

Wierzę, że czas. jaki spędziliście w szkole podstawowej upłynął Wam miło pod znakiem rozwoju Waszych talentów. Od września czekają na Was nowe wyzwania. Przygody i nowi przyjaciele. Mam nadzieję. że wybrana przez Was szkoła gimnazjalna spełni wszystkie oczekiwania.

Życzę Wam także byście zawsze pamiętali o wychowawcach, nauczycielach oraz koleżankach i kolegach z ostatnich sześciu lat. Wynik osiągnięty na sprawdzianie niech będzie zapowiedzią następnych sukcesów.

 Trzymam za Was kciuki i serdecznie pozdrawiam

(podpisany) Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka

List Rzecznika Praw Dziecka: www.brpd.gov.pl/wystapienia/list_2014_03_28.pdf