/ styczeń 31, 2014/ Aktualności

Okres bożonarodzeniowy i noworoczny to czas śpiewania kolęd, kultywowania naszych tradycji, rodzinnych spotkań pełnych radości i miłości płynącej od nowo narodzonego Jezusa.

10 stycznia do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Akcji Humanitarnej „Życie” z siedzibą w Rzeszowie, aby podzielić się radością. W trakcie spotkania pełnego życzliwości, przy wspólnie śpiewanych kolędach wszystkie dzieci przedszkolne i uczniowie klas I – IV zostali obdarowani zostali paczkami – niespodziankami. To kolejny już dowód życzliwości i przychylności dla naszych pociech ze strony pana Jerzego Czarnosza prezesa Akcji Humanitarnej „Życie”.

 

Ta niezwykła akcja charytatywna jest dowodem serdeczności i wielkiego serca ludzi na potrzeby innych. Uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy od wielu już lat doświadczają bezinteresownej pomocy i wsparcia ze strony przedstawicieli Akcji Humanitarnej Oddział w Rzeszowie. Dzieci i uczniowie ciągle uczą się, że trzeba być dobrym dla drugiego człowieka, pomagać mu, dzielić się z innymi radością i umieć dziękować za otrzymane dobro.

Grupa 3,4 – latków z wdzięczności za niespodzianki wręczyła dobroczyńcom plakat-podziękowanie z odbitymi w kolorowych farbkach rączkami dzieci.

Trzeba się wspólnie radować, bo pięknym jest wspomagać innych – słowa wdzięczności za życzliwość, wsparcie i otwarte serca w imieniu społeczności szkolnej złożyła dyrektor szkoły Małgorzata Leja. Dzielenie się radością – raduje serca. Za radość sprawioną naszym pociechom serdecznie dziękujemy!