/ październik 30, 2013/ Aktualności

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszej szkole. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Uroczystość pasowania jest niejako egzaminem dojrzałości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Każde dziecko z niecierpliwością czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Jest to przeżycie nie tylko dla samych kandydatów, ale także dla ich rodziców, wychowawcy, nauczycieli, kolegów i koleżanek.

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy odbyła się 31 października 2013r.

 

Na wstępie pani dyrektor Małgorzata Leja powitała gorąco wszystkich zebranych a szczególnie pierwszoklasistów. Potem na scenę wkroczyli uczniowie klasy I i przedstawili – bez oznak tremy i nieśmiałości – ciekawy program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni pani Lucyny Pietrycha. Pięknie recytowali wiersze, głośno i melodyjnie śpiewali piosenki.

W tym wyjątkowym dniu na medal spisali się również starsi uczniowie, którzy występowali na scenie w roli prowadzących.

Na początek Dobra Wróżka obdarowała dzieci: darem przyjaźni, by nigdy nie czuły się w szkole samotne; darem uśmiechu, by zawsze były pogodne i radosne; darem życzliwości, żeby wszyscy ich lubili; darem pracowitości, aby każdy był pracowity jak pszczółka; darem ostrożności, by nigdy ich nie spotkało nic złego. Niestety, jak to w bajkach bywa do akcji wkroczyła Czarna Wróżka, która zaczarowała dzieci w żółtodzioby. Aby pozbyć się dziobów pierwszoklasiści musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą. W tym celu odwiedzili różnorodne krainy wiedzy (krainę geograficzno- przyrodniczą, muzyczną, języka polskiego, matematyki, ruchu drogowego oraz grzeczności) i wykonali bardzo trudne zadania.

Pierwszaki znakomicie radziły sobie w poszczególnych krainach, dlatego czar prysnął i pozbyły się żółtych dziobów. W nagrodę od Dobrej Wróżki otrzymały: pszczołę czyli symbol pracy, klucz wiolinowy – symbol muzyki, sowę – symbol mądrości oraz serce – symbol przyjaźni.

Po części artystycznej odbyło się ślubowanie. Pierwszoklasiści przyrzekali uczyć się pilnie i być dobrymi kolegami. Potem każdy siedmiolatek został pasowany przez dyrektor szkoły panią Małgorzatę Leja na ucznia klasy pierwszej.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci, a Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce, wzorowego zachowania oraz niezapomnianych chwil, do których każdy z nas zapewne chciałby czasem wrócić.